Slovenská štúdia o deficite riadenia migrácie (PDF, 2021)

mar 27 2021

Migrácia je dnes vysoko polarizujúca téma, ktorá rozdeľuje spoločnosti a politickým kandidátom vyhráva, respektíve prehráva volebné súboje. Sama osebe nie je „problém“, ktorý je potrebné vyriešiť, a nie je ani „riešením“ pre iné problémy, ktoré už máme. Čo je naopak potrebné, sú politické a legislatívne štruktúry, ktoré vytvárajú efektívne nástroje na riadenie migrácie tak, aby bola čo najviac prospešná pre všetky zúčastnené strany.

Nedostatky v tejto oblasti sú zrejmé – a vedú nielen k negatívnym politickým a ekonomickým dopadom v krajinách pôvodu a cieľa, ale prinášajú aj ľudské utrpenie na úrovni jednotlivých migrantov a ich rodín.

Foto: Tomáš HalászFoto: Tomáš Halász

Viac sa dočítate v dokumente v prílohe ‚Deficit riadenia migrácie – a dôsledky, ktoré z neho plynú‘ z pera Dr. Michala Cenkera (v rámci projektu Ambrely: Globálne ciele a migrácia, podporeného EÚ cez program DEAR a SlovakAid) – v slovenčine aj v angličtine.

Zdroj: https://tvaremigracie.ambrela.org/novinky/slovenska-studia-o-deficite-ri...

PrílohaVeľkosť
Ambrela_Deficit_riadenia_migracie_FoM_2021.pdf169.59 KB
Ambrela_Insufficiencies_in_Migration_Management_FoM_2021.pdf167.5 KB

Ponuka vzdelávania


Radi publikujete ale nemáte dobrú skúsenosť s inými časopismi? Publikujte články v časopise Prohuman a podcasty na Prohuman AI. Hľadáme práve Vás!