Pozrite si diskusiu o pokrývaní príbehov z post-konfliktných krajín v slovenských médiách, 22.12.2021

dec 17 2021

Zaujíma vás, ako prebieha v slovenských redakciách príprava článkov, pokrývajúcich humanitárne krízy v post-konfliktných krajinách ďaleko od Slovenska? Aké morálne dilemy riešia a aké etické kódexy dodržiavajú slovenskí reportéri a reportérky počas svojich pobytov v teréne? Ako dokážu ich novinárske prejavy scitlivovať verejnosť v otázkach riešenia chudoby a nerovností vo svete, ale aj migrácie a integrácie na Slovensku?

Pripojte sa v stredu 22. decembra od 19:00 do 20:00 z pohodlia vašich domovov a pozrite si cez Facebook online diskusiu Ambrely v spolupráci s časopisom .týždeň s názvom ‚Aké príbehy z post-konfliktných krajín prinášať slovenskej verejnosti’. Dozviete sa viac o tom, ako prebiehajú novinárske cesty do krajín Oficiálnej rozvojovej spolupráce (ODA) SR; ako dokážu novinári a novinárky citlivú tému zo života zraniteľných komunít v post-konfliktných krajinách spracovať zodpovedne a zároveň zaujímavo; aj aký typ vzdelávania či podpory by ich prácu v teréne zefektívnil. Spoznáte aj konkrétne projekty, ktoré napomáhajú etickému pokrývaniu rozvojových tém a globálnych výziev v praxi.

Na otázky moderátorky Boby Markovič Baluchovej budú odpovedať:
• Matúš Krčmárik, vedúci zahraničného spravodajstva v Denníku SME;
• Mirek Tóda, vedúci zahraničného spravodajstva v Denníku N;
• Iva Mrvová, reportérka v konzervatívnom denníku Postoj;

Diskusia bude prenášaná live cez Facebook kanály: platformy Ambrela (https://www.facebook.com/Ambrela.org), časopisu .týždeň, donora SlovakAid a ďalších partnerov. Aktívne sa možno do diskusie zapojiť otázkami cez aplikáciu slido použitím kódu: #mediaSR.

O Ambrele, organizujúcej diskusiu:
Platforma rozvojových organizácií – Ambrela (skrátene Ambrela) je strešnou organizáciou 28 prevažne mimovládnych organizácií na Slovensku, ktoré sa venujú rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci, globálnemu vzdelávaniu, trvalo udržateľnému rozvoju – doma aj v zahraničí. Od roku 2019 realizuje európsky projekt ‘Globálne ciele a migrácia‘ (s podporou EÚ z programu DEAR aj SR cez SlovakAid) s cieľom: rozšíriť povedomie Slovákov a Sloveniek o globálnych témach a Globálnych cieľoch OSN.

Ambrela tiež realizuje novinárske cesty do programových a partnerských krajín oficiálnej rozvojovej spolupráce (ODA) SR, či tematické školenia pre zástupcov a zástupkyne slovenských médií aj ďalších tvorivých ľudí, ktorí globálne výzvy a rozvojové témy pokrývajú. Táto diskusia je realizovaná vďaka podpore EÚ cez program DEAR a SR cez SlovakAid.

Facebook event k diskusii možno nájsť tu: https://www.facebook.com/events/4940683789277713

Viac info o hostke a hosťoch stredajšej diskusie, ako aj ďalších aktivitách Ambrely, nájdete tu: https://ambrela.org/podujatia/online-diskusia-o-pokryvani-konfliktov-v-m...