Podporte prosím projekt Nevyhorení, ktorého cieľom je dosiahnuť sériu 6 diskusií po Slovensku o syndróme vyhorenia, aby táto téma nebola tabu

nov 3 2019

Dokážete si predstaviť, že by niekto bežal celý maratón šprintérskym tempom? Nie, zrejme by vysilený padol na zem po pár stovkách metrov, tí vytrvalejší po pár kilometroch. Napriek obrovskému vynaloženému úsiliu by nedobehol do cieľa ani prvý, ani medzi prvými.

Prečo sa snažíme takto fungovať v našich bežných životoch? Dlhé zoznamy úloh a nestihnuteľné termíny, ktoré nás tlačia do šialených výkonov, nedokážeme znášať dlhodobo - je to šprintérske tempo, ktoré nedá ani ten najlepší bežec.
Na konci je často syndróm vyhorenia, ktorý niektorí opisujú ako „infarkt" duše.

Chceme dosiahnuť, aby ľudia, ktorým vyhorenie hrozí, alebo ich blízki, dokázali rozpoznať jeho príznaky a včas zatiahli ručnú brzdu. A tiež, aby tí, ktorí si vyhorením prešli, nadobudli sebadôveru o ňom rozprávať. Preto chceme zorganizovať 6 diskusií v najväčších mestách na Slovensku.

Na diskusiách sa budeme rozprávať s ľuďmi, ktorí si vyhorením prešli, a s odborníkmi, ktorí sa s ním stretávajú vo svojej práci. Naším cieľom je šíriť osvetu pri prevencii syndrómu vyhorenia a prispieť k tomu, aby duševné zdravie na Slovensku nebolo viac tabu.

Pomôžte nám v našom úsilí. Vyhorenie sa týka nás všetkých.

Projekt môžete podporiť a viac sa ňom dozvedieť tu:

Odkazy:
https://www.facebook.com/nevyhoreni
https://www.instagram.com/nevyhoreni/
https://www.youtube.com/channel/UC3w5_ZFwJzaleMZA3gXvx_g