NEST FORUM spája snahy o vzdelanie a konektivitu

nov 19 2011

Prístup k vysokorýchlostnému internetu rozšíri možnosti ľudí vzdelávať sa. Širokopásmové pripojenie otvorí cestu k novým spôsobom vzdelávania. Kľúčovou sa stáva spolupráca medzi verejným a súkromným sektorom.

Fórum NEST (Networked Society, Prepojená Spoločnosť), ktorého hostiteľom bol Ericsson (NASDAQ: ERIC), ukončilo svoje zasadnutie v Hong Kongu. Podarilo sa mu priniesť nové inšpirácie medzi zástupcov verejného a súkromného sektora, ktoré by mali viesť k pozdvihnutiu vzdelávania na úroveň globálnej agendy.

Účastníci fóra NEST zdôraznili niektoré ciele ďalšej spolupráce tak, aby bolo možné vytvoriť podmienky pre sprístupnenie vzdelania každému a kdekoľvek. Témy, ktoré sa počas 2-dňového stretnutia preberali sa dotýkali spôsobov vzdelávania v zosieťovanej spoločnosti ale aj toho, ako informačné a komunikačné technológie (IKT) môžu takéto vzdelávanie podporovať.

Jon Eddy Abdullah, CEO spoločnosti Total Access Communication v Thajsku, povedal: „Roky sme pracovali na tom, aby sa telefón dostal ľuďom do rúk. Podarilo sa nám to a v niektorých štátoch máme 100% zastúpenie na trhu. Niektorí ľudia si myslia, že prichádza koniec telekomunikačných firiem. Ale nie je to tak. Máme skvelú príležitosť pomáhať iným odvetviam pri dlhodobom využívaní tejto technológie.“

Hans Vestberg, prezident a CEO Ericssonu povedal, že toto stretnutie prinieslo okamžité výsledky. „ Myslím si, že po tomto víkende sme sa viac priblížili k odborníkom z akademickej pôdy, verejného sektora a kolegom z nášho odvetvia a pomohli im lepšie porozumieť výzvam a príležitostiam, ktoré pred nami všetkými stoja.“
„ Potrebujeme mať lepšie výsledky meraní, aby sme dokázali opísať obrovský význam vzťahu medzi vzdelávaním a IKT. V minulosti sme merali vplyv konektivity na HDP a zamestnanosť. Spolu s Jeffrey Sachsom, riaditeľom Earth Institute na Columbia University v New Yorku, začneme pracovať na tom, aby sme vyvinuli metódy a merania, ktoré na vzťah medzi vzdelaním a IKT poukážu. Toto pomôže vysvetliť politikom, aké sú možnosti využitia technológií pri rozširovaní vzdelávania,“ dodal Vestberg.

Zámerom Ericssonu je vyvolať podobnú diskusiu medzi verejným a súkromným sektorom aj na regionálnej úrovni.
Kompletný zoznam hlavných diskutérov a kľúčových prezentujúcich fóra NEST, ako aj fotografie a videá, alebo viac informácií o témach, ktoré sa na fóre diskutovali, nájdete na: www.nestforum.org

Štandardné multimediálne správy spoločnosti Ericsson sú k dispozícii na: www.ericsson.com/broadcast_room

___________________________________

Ericsson je svetovým lídrom v poskytovaní technológií a služieb pre telekomunikačných operátorov. Ericsson je lídrom v 2G, 3G a 4G mobilných technológiách a poskytuje podporu pre siete s viac ako 2 miliardami užívateľov. Okrem toho má spoločnosť vedúcu pozíciu aj v poskytovaní manažovaných služieb. Portfólio firmy zahŕňa infraštruktúry mobilnej a pevnej siete, telekomunikačné služby, softvér, širokopásmové a multimediálne riešenia pre operátorov, firmy a mediálny priemysel. Spoločný podnik Sony Ericsson a ST-Ericsson ponúka zákazníkom moderné osobné mobilné zariadenia.
Ericsson presadzuje svoju víziu „byť hybnou silou celosvetovej komunikácie“ prostredníctvom inovácií, moderných technológií a trvalo udržateľných biznis riešení. Ericsson pôsobí v 180 krajinách a 90 000 zamestnancov spoločnosti vygenerovalo v roku 2010 výnosy v objeme SEK 203.3 mld. (USD 28.2 mld.). Firma bola založená v roku 1876 a jej centrála je vo švédskom Štokholme. Akcie Ericssonu sú kótované na burzách OMX NASDAQ v Štokholme a NASDAQ v New Yorku.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress