Microsoft Academic Edition pre akademické a neziskové organizácie

dec 7 2009

Na úvod nášho seriálu o licencovaní akademických organizácií by sme si mali zadefinovať, ktorá organizácia môže využívať výhody určené pre akademické organizácie. Ak spadá vaša organizácia do niektorej z uvedených kategórií, máte možnosť zakúpiť licencie spoločnosti Microsoft za výhodnejších podmienok, ako majú komerčné organizácie na trhu. Nasledujúce inštitúcie môžu v uvedených programoch získať licencie Microsoft Academic Edition (AE). Spoločnosť Microsoft si vyhradzuje právo na overenie statusu zákazníka alebo zákazníka navrhnutého na kvalifikovaného vzdelávacieho používateľa, či spĺňa dané podmienky.

Nemocnice, zdravotnícke zariadenia a výskumné laboratóriá NIE sú oprávnené získať licencie na produkty AE, pokiaľ ich úplne nevlastní a neprevádzkuje oprávnená vzdelávacia inštitúcia, ako je to definované vyššie v častiach A(i) a B. „Úplne vlastniť a prevádzkovať“ znamená, že vzdelávacia inštitúcia je jediným vlastníkom uvedenej nemocnice, zdravotníckeho zariadenia alebo výskumného laboratória a jedinou entitou riadiacou každodennú prevádzku tejto inštitúcie. Nemocnice, zdravotnícke zariadenia alebo výskumné laboratóriá NIE sú oprávnené kupovať licencie School Agreement a nemôžu byť zahrnuté v rámci licencie School Agreement vzdelávacej inštitúcie, ani ak ich úplne vlastní a prevádzkuje táto vzdelávacia inštitúcia.

V prípade záujmu o získanie viac informácií, sa môžete obrátiť na distribútora oprávneného k predaju licencií Academic Edition (AE). Takýmto distibútorom je eOpen s.r.o , ktorý je Microsoft certifikovany partner s kompetenciami Licensing Solutions a Small Business Specialist a je aj Microsoft Authorized Education Reseller.

Téme výhodnejšieho licencovania softvéru sa budeme venovať aj v ďalších článkoch ktoré pripravujeme.

Za informácie ďakujeme spoločnostiam Microsoft Slovakia s.r.o. a eOpen s.r.o


Celý článok si môžete stiahnuť tu:

PrílohaVeľkosť
Microsoft Academic Edition pre akademicke a neziskove organizacie.pdf343.39 KB
Licencne programy pre akademickych zakaznikov.jpg358.05 KB
Kvalifikovani vzdelavaci pouzivatelia.pdf112.83 KB