Evita: Úspech je relatívny, prispôsobte si ho svojim predstavám o živote

apr 24 2015

Najväčšou brzdou sme si väčšinou sami. A veľa krát je to tým, že si dávame ciele, ktoré nám nepomáhajú, ale nás zbytočne zablokujú. Sú tak veľmi špecifické a my sme na ne tak veľmi upnutí, až nám unikajú iné, možno lepšie príležitosti. Prípadne sme nešťastní, keď sme presne nenaplnili svoje očakávania. Pozrite sa na úspech očami Evity Urbaníkovej, úspešnej spisovateľky, moderátorky, zakladateľky Evitapress.

„Úspech nie je definícia, úspech je hrozne relatívny a je to vlastne vnútorný pocit každého z nás zo seba, taká spokojnosť s vlastným životom. Úspešná je moja kamarátka, má kaderníctvo, 3 deti, o ktoré sa stará a má pokojný život. Prijala tú svoju rolu, že muž ju živý a zároveň má čas venovať sa svojim deťom. Napríklad pre mňa sú úspechom dni, keď si čitateľky prídu kúpiť osobne moje knižky do Evitapress a vidia ma v kancelárii pracovať a sú tým úplne zaskočené. Chcú sa hneď fotiť a tešia sa ako sa pochvália s fotkou a podpísanou knihou doma, odchádzajú úplne nadšené, že ma osobne stretli. Pre mňa to znamená, že som asi išla dobrou cestou, že som robila dobré veci.

Ak ste v práci, ktorá vás vôbec nebaví, na nejaký čas skúste zmeniť svoj postoj, aby vás tá negatívna energia úplne nezožrala. Treba mať zo seba dobrý pocit. Keď máte stiahnutý žalúdok z toho, čo žijete, zamerajte sa na seba a nájdite vášeň pre niečo. Základ je byť neustále v pohybe a neuvažovať, či idem dobrým smerom. Veď nepokazí niečo len ten, kto nič nerobí. Chyby a omyly patria k životu a treba to tak prijať. Ľudia by si mali uvedomiť, že je oslobodzujúce prestať lipnúť na veciach, na vzťahoch, ktoré nás neobohacujú, na názoroch iných ľudí na nás, na práci, ktorú sme doteraz robili, lebo nás čaká niekde iná. Treba lipnúť iba na najdôležitejších veciach, ktoré sú v živote, a to je láska našich úplne najbližších.“

Pozrite si aj video s Evitou:
https://www.youtube.com/watch?v=9O5M9CZS6m4
Evitu môžete stretnúť už onedlho osobne, stačí prísť 14. mája na Konferenciu Happy Company 2015 do Divadla Aréna v Bratislave.
Viac info a registrácia na:
www.happycompany.sk