Čo motivuje Adelu Banášovú?

apr 20 2015

Naša najlepšia moderátorka Adela Banášová dokáže čeliť výzvam. Je presvedčená o tom, že aj projekty, v ktorých sa necíti úplne stopercentne, majú pre ňu nejaký konkrétny zmysel. „Všetko sú to v podstate skúsenosti, ktoré máme zažívať a niekam nás majú posúvať. Veď život má oveľa širší kontext, ktorý my nevidíme.“ Tu je 7 tipov, ako si udržať motiváciu a vydržať, zvlášť ak čelíme výzve:

1. Pomenujte si dôvody, prečo je nová výzva pre vás dôležitá.
Teda to, prečo by ste sa mali do niečoho pustiť a vytrvať. Napíšte si výhody, ktoré z takého projektu alebo úlohy získate vy osobne, ak ich zrealizujete. Zároveň pomenujte, koho všetkého a ako to môže pozitívne ovplyvniť. Prípadne si zoznam vytlačte a dajte na viditeľné miesto.
2. Čo sa stane, ak nič neurobíte.
Opýtajte sa samého seba: „Ako bude vyzerať môj život o päť rokov, ak to neurobím? Koho všetkého to ovplyvní a ako?“ Niekedy nás negatívne dôsledky vedia pekne nakopnúť.
3. Porovnávajte sa, ale len so sebou.
Porovnávanie sa s pokrokom a úspechom iných zabíja motiváciu. Sústreďte sa na seba, na svoj pokrok, na to, kam ste sa v porovnaní so sebou s odstupom času dostali. Každý predsa začíname na úplne inej štartovacej čiare. Máme iné zázemie, iné podmienky na rozvoj, nadobudnutie vzdelania, prebratie skúseností, inšpiratívnych vzorov, podporu príbuzných či blízkeho okolia.
4. Začnite to skrátka robiť a motivácia sa pridá.
Niekedy sa stačí len rozhodnúť, a hoci sa vám nechce, pustite sa do práce aspoň na 15 minút. Hoci na začiatku bez nadšenia a mechanicky, po chvíľke sa veci rozhýbu a zrazu máte za sebou kus roboty.
5. Dajte si do tela.
Pohyb je vždy fajn, dodáva telu endorfíny a čerstvú energiu do tela.
6. Spomeňte si, čo všetko sa vám už podarilo.
Keď stratíte motiváciu, je ľahké sústrediť sa na svoje zlyhania a prehry. Choďte na to opačne, sadnite si na pár minút a spomeňte si na svoje úspechy a pokojne si napíšte, čo sa vám podarilo.
7. Doprajte si oddych.
Niekedy strácame motiváciu, pretože sme jednoducho unavení, vyčerpaní. Možno náš časový plán nebol realistický alebo pracujeme oveľa viac, ako sme si mysleli, že bude potrebné. Oddýchnite si aspoň na pár hodín, získajte nadhľad a dobite si baterky.

Viac inšpiratívnych rád si príďte vypočuť osobne na 3. ročník Konferencie Happy Company 2015 14. mája do Divadla Aréna v Bratislave. Jedným z rečníkov bude aj Adela Banášová. „Chodiť a stretávať sa s ľuďmi na konferenciách vnímam pozitívne, pretože si tak rekapitulujem svoje postupy, myšlienky, čo som urobila dobre, čo bolo mätúce, je to taký upratovací moment v mojom živote. Som vďačná, ak ľudia môžu do toho vstupovať, klásť mi otázky, diskutovať, pretože cez iný pohľad na veci si z toho niečo vezmem aj ja. Veľakrát som sama v rozpoložení, že potrebujem poradiť a vysvetliť, ako veci fungujú.“
Pozrite si aj video s Adelou Banášovou:
https://www.youtube.com/watch?v=BZykgD6qTmc

Na Konferencii Happy Company 2015 sa dozviete aj to, ako sa stať vedomým tvorcom šťastia v práci pre seba či firmu a nie vystresovanou obeťou rýchlo sa meniaceho sveta. Príďte sa inšpirovať tými najlepšími vo svojej oblasti pôsobenia. Diskutovať na témy, napríklad ako pracovať na svojom úspechu a neprísť pri tom o zdravie a rodinu či ako sa oslobodiť od strachu a pracovať s emóciami i telom, prídu aj ďalší charizmatickí spíkri, ako sú Ľuboš Fellner, zakladateľ BUBO Travel Agency, Evita Urbaníková, majiteľka Evitapress, Peter Vidovič, spoluzakladateľ portálu modrykonik.sk, zakladateľka Start-up Awards a správkyňa investícií Neulogy Ventures Michaela Jacová či Mário Radačovský, umelecký šéf baletu Národného divadla Brno, alebo Michal Andrejco, zakladateľ 1. kliniky celostnej medicíny Medante, a Petr Fridrich, zakladateľ Smíchologie & FunBiz.

Viac informácií na: www.happycompany.sk