Nemocnica u medvedíka

máj 17 2011

Takmer 500 detí sa 13. mája 2011 zúčastnilo medzinárodného projektu Nemocnica u medvedíka, ktorý organizovala Slovenská asociácia študentov medicíny a Bratislavský spolok medikov už po tretíkrát. Nemocnica u medvedíka je úspešne importovaný projekt Medzinárodnej asociácie študentov medicíny. Tento ročník sa uskutočnil pod záštitou Ministerstva zdravotníctva SR, na námestí pred Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou na bratislavských Kramároch.

Cieľom projektu je priblížiť sa detským pacientom, zbaviť ich syndrómu bieleho plášťa a ukázať im prácu lekára hravou a interaktívnou formou. Deti počas podujatia navštívia fiktívnu nemocnicu, no tentokrát v úlohe rodiča plyšového macíka. Absolvujú s nim vyšetrenia na rôznych oddeleniach, ako napr. chrirurgii, očnom, internom oddelení. Deti sa dozvedia, prečo macík ochorel a ako sa treba o neho starat´, aby nemusel ísť opäť do nemocnice.. Súčasťou hry boli aj informácie o zdravom životnom štýle, dôležitosti očkovania a prevencii. V lekárni si dieťa následne vybralo lieky (ovocie, vitamíny, obrázky) a mohlo pokračovať v hre s inými deťmi.

Pre staršie dievčatá a ženy Martinský klub medikov robil osvetu, ako si správne samovyšetrovať prsníky a kedy ísť na prvú gynekologickú prehliadku. Podujatím sprevádzala tak ako po iné roky Karin Haydu a pozdraviť prišli mnohé známe osobnosti, ako napr. minister zdravotníctva Ivan Uhliarik, riaditeľka Kancelárie WHO na Slovensku Darina Sedláková, Richard Stanke, Patrik Herman a ďalší. Slovenským medikom sa podarilo rozbehnúť sľubný projekt, ktorý snáď uľahčí prácu nie len pediatrom, ale aj pomôže medikom nazbierať nevyhnutné skúsenosti.

Fotogaléria: http://www.xlposter.eu/galerie/sk/

Autor foto: SloMSA