Maratón sociálnej rehabilitácie a terapií 2016 v Holíči, v dňoch 15.-18.06.2016

apr 27 2016

Vážení kolegovia,

spoločnosť Asociácia odborných pracovníkov sociálnych služieb v Holíči (AOPSS) pred dvoma rokmi založila Akadémiu vzdelávania a výskumu v sociálnych službách. Ako posledný kurz sme si na MPSVR nechali akreditovať Kurz : Inštruktor sociálnej rehabilitácie.

Sociálna rehabilitácia „spadla“ do zákona o sociálnych službách, ako Majka z Gurunu. Rýchle akreditácie nenechali na seba čakať.

  • Čo je sociálna rehabilitácia, kto ju vykonáva, ako a s akými pomôckami a metódami?
  • V akom vzťahu je s doterajšími terapiami a ako prebieha spolupráca terapeutov a opatrovateľov v rámci interdisciplinárnej či multidisciplinárnej práce?
  • A ako reaguje prijímateľ sociálnej služby na novú odbornú činnosť?

Aby sme na tieto otázky neodpovedali sami, rozhodli sme sa usporiadať za účasti slovenských aj zahraničných lektorov a promotérov prvý ročník: Maratón sociálnej rehabilitácie a terapií v sociálnych službách

Ide o letné sústredenie inštruktorov sociálnej rehabilitácie a terapeutov, ktorí by mali možnosť si počas 4 dní vypočuť kvalitné prednášky, zúčastniť sa workshopov spojených s prezentáciami pomôcok a predmetov pre terapie a sociálnu rehabilitáciu.

Účastníci získajú osvedčenia o účasti na prednáškach a k nim vypracované dokumenty odborných postupov, ktoré spĺňajú podmienky kvality kritérií 2.4. a 2.5.

Akcia má slúžiť na získanie nových podnetov, benchmarkingu, získania nových priateľov a partnerov, ako aj nových odborných poznatkov do praxe a to všetko pod jednou strechou. Účastníci maratónu si počas prvých dvoch dní môžu vybrať z viac ako 20 ponúkaných aktivít (workshopov, promotérskych ukážok, prednášok, praktických nácvikov).

Garantkou ročníka 2016 bude Susanne Bäcker, skúsená ergoterapeutka z Berlína, ktorá odštartuje v piatok a v sobotu vzdelávací kurz rozdelený do troch blokov a to pod názvom: Know how k odbremeneniu opatrovateľky.
Prvý blok: Mobilizácia a polohovanie klienta (metódy, terapeutické postupy, práca s pomôckami).
Druhý blok bude v jeseni.

V priestoroch akadémie a Malého princa vytvoríme stánky, v ktorých sa budú konať aktivity v intervaloch od 9h.do 24.h. Účastníci sa môžu pohybovať podľa slobodného výberu. Tí, ktorí budú čakať na svoju prednášku, môžu chystať kotlíkový guľáš, bylinkový čaj, alebo sa zúčastnia cvičení jógy, masáže, alebo prechádzky. Večer sa bude grilovať, opekať slaninka.
Hudobne nadaní inštruktori sú vítaní s gitarou, alebo harmonikou. V neskorších hodinách máme pripravené meditačné, relaxačné a iné prekvapenia.

Neváhajte a prihláste sa, tešíme sa na Vás

Kolektív Asociácie odborných pracovníkov sociálnych služieb
Viac informácií nájdete na stránke www.aopss.sk a v prílohách.

PrílohaVeľkosť
Maraton_pozvanka_2016.pdf406.29 KB
Maraton_Prihlaska.docx1.15 MB
Program_maratonu_sociálnej_rehabilitácie_a_terapii_2016.pdf504.13 KB
Vyhlasenie_sutaze_ Najlepsi_individidualny_plan_jun2016.pdf422.29 KB

Súvisiace články